Gabinet Kosmetyki Lekarskiej w Bytomiu

Peelingi dermatologiczne

S Peel

  • Peeling stworzony w oparciu o trzy bazowe składniki – kwas salicylowy 15%, kwas pirogronowy 5% i retinolu 0,1 %
  •  Preparat wykorzystuje synergiczne działanie tych trzech składników. Kwas salicylowy, odpowiedni dla skóry trądzikowej i tłustej, posiada właściwości bakteriostatyczne, złuszczające i seboregulujące.
  • Kwas pirogronowy spłyca zmarszczki i zmniejsza przebarwienia. Dzięki właściwościom keratolitycznym, seboreguluącym i antybakteryjnym jest wskazany w leczeniu czynnych zmian trądzikowych.
  • Retinol odblokowuje gruczoły łojowe, oczyszcza pory i redukuje zaskórniki.

Wskazania: trądzik zapalny i zaskórnikowy, łojotok, przebarwienia potrądzikowe. Po zabiegu nie ma dyskomfortu ani podrażnienia. Skóra jest oczyszczona z nadmiaru łoju i odświeżona.

Bright peel

Bright peel jest peelingiem powierzchownym na bazie glukonolaktonu, kwasu glikolowego i fitynowego. Jest dobrze tolerowany nawet przez osoby z cerą wrażliwą. Rozjaśnia przebarwienia, poprawia nawilżenie i koloryt skóry. Zmniejsza objawy fotostarzenia i pobudza skórę do odnowy.
Podstawowoy cykl leczniczy składa się z 3  zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie.

 

Wskazania: szara, zmęczona skóra

 

 

Depigmi peel

 

Peeling złuszczający na bazie kwasu mlekowego i kojowego. Rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza ilość zaskórników. Poprawia koloryt skóry.

Kwas pirogronowy

  • Zmniejsza wydzielanie łoju, działa antybakteryjnie. Wspomaga leczenie trądziku, ma również działanie odmładzające.

M- Peel

 

Nowoczesny peeling na bazie kwasu azelainowego i migdałowego. Reguluje łojotok, zwęża pory i zmniejsza ilość zaskórników. Wspomaga leczenie trądziku.

TCA

  • Są to peeling na bazie kwasu trójchlorooctowego (pochodna kwasu octowego). W zależności od stężenia może powodować delikatne, średnie lub nasilone złuszczanie naskórka.

 

PDT Liftpeptango R

 

Nowoczesny peeling fotodynamiczny na bazie peptydów. Poprawia napięcie skóry i jej koloryt, nie wywołuje złuszczania.

 

 

Inno - Exfo Lightening 

 

Jest skuteczną terapią rozjaśniającą, jednocześnie przywraca ogólną równowagę skórze mieszanej i tłustej. Unikalny skład peelingu tworzą pochodna witaminy A – kwas retinowy oraz aktywne składniki depigmentacyjne, antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Skóra po zabiegu jest gładka, elastyczna i odzyskuje swój naturalny blask.